Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Demirdöküm Aden 70 Arızası

| Bilmeniz Gerekenler, Genel | 18 Mart 2017

Merhabalar uzun zamandır yoğunluktan dolayı paylaşım yapamıyorduk. Bu yıl 2017 ye girdiğimizden itibaren gördüğüm en sık arızaların başında gelen arıza Demirdöküm Aden kombi de 70 arızası oldukça yükseliş göstermesi ile bugün bu konuyu ele alacağım.

aden 70 arizasi

Öncelikle Aden 70 arızası nedir? Bunu açıklayarak yapılması gerekenleri sıralayacağım. Demirdöküm aden 70 arızası Hava akışı hatasıdır. Yani hava ile ilgili olan parçalardan birisinde arıza oluştuğunda Aden 70 ışığı yanacaktır.

Demirdöküm Aden 70 Arızası Yapılması Gerekenler

Öncelikle hava akışı parçalarını tanıyalım. Birinci olası büyük nedenlerden birisi Fan motoru çalışmadığında gördüğümüz Aden 70 ışığı yanması problemine sıklıkla karşılaştığımızı belirtmek istiyorum.

İkin olarak Demirdöküm Aden 70 arızası için karşılaştığımız arıza Elektonik Ana kart arızasıdır. Kartın fan motoruna elektrik çıkışı yapamaması ile cihazınızda yine 70 ışığı yanıp sönüyor olacaktır.

Son ve üçüncü Aden 70 hatası fan motorunu kontrol eden hava akış parçası olan prosestat görevini yapamıyor olabilir. Tüm kombilerde olduğu gibi Demirdöküm Aden cihazında da prosestat fan motorunun yanında yumruk büyüklüğünde fan motoru ile arasında hortum olan parçadır.

aden prosestat

Diğer arızaları hakkında yazdığımız Aden 30, 40, 50, 60, 80 ve 90 arızası yazımızdan faydalanabilirsiniz.

No Tags

22164 total views, 1 today

  

4 Responses to “Demirdöküm Aden 70 Arızası”

 1. Öncelikle yazınız gerçekten muhteşem. Demirdöküm aden 70 arızası açıklaması doğrudur. Ben bu hata kodunda karşılaştığım 1 inci arıza fan motoru ikincisi ise elektronik ana kart arızasıdır. Sizinde dediğiniz gibi kısmende prosestat arızasından kaynaklanmaktadır.

 2. Kombici kardeş yorumun için teşekkürler.
  Dediğin gibi demirdöküm aden 70 arızası en çok karşılaşılan arızalardan birisi fan motoru ve elektronik anakart arızasıdır.

 3. Merhaba Admin kardeş bu 70 ışığı kesin bir arızanın belirtisi mi şimdi şöyle bir durum var demirdöküm aden 70 ışığı bazen yanıyor bende kombi yi kapatım açıyorum düzeliyor ama ara sıra tekrar 70 arıza ışığı yanıp sönüyor.

Leave a Reply

 • Gaz Valfi Ve Modülasyon

  by on 25 Eylül 2014 - 0 Comments

  Tüm kombi, kazan ve termosifon gibi cihazların hepsinde bulunan gaz valfi bulunmaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi gaz ile alakalı bir parçamızdır. Bu parça c...

 • Viessmann Arıza Kodları

  by on 1 Mayıs 2016 - 4 Comments

  Merhabalar konu başlığında belirtildiği gibi sizlere bu yazımızda Viessmann Arıza Kodları hakkında bilmeniz gereken tüm detayları aşağıda belirteceğiz. Öncelikl...

 • Genleşme Tankı Nedir?

  by on 25 Eylül 2014 - 125 Comments

  Genleşme tankı bir çok kullanıcı tarafından yanlış tanımlanmaktadır. Bu düşünce ile sizlere genleşme tankı hakkında çok geniş çaplı bir makale yazarak genleşme ...

 • NTC Ve PTC Isı Sensörü

  by on 6 Ekim 2014 - 110 Comments

  Kombilerin en sık arıza yapan ve değişen parçası hangisi denildiğinde bizim cevabımız olduğu gibi kombi servislerinin de vereceği cevap kuşkusuz ( NTC ) ısı sen...

 • Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

  by on 11 Şubat 2018 - 22 Comments

  Arkadaşlar eminim aldığınız arıza hakkında detaylı bir bilgi almak istiyorsunuz. Sizlere burada en ince ayrıntıya kadar Demirdöküm aden kombi arızaları hakkında...

Dikkat Dolandırılmayın

Piyasada kombi servisi olarak çalışan yetkisiz kişilerin cihazlarda ciddi tahribatlar açtıklarına zaman, zaman şahit oluyoruz.
Bu yüzden evinize gelen teknik elemana kesinlikle kombi servisi yetki belgesi olup olmadığını sorun. Gaz yakıcı cihazlar teknik servis personeli değil ise cihazınızı bu kişilere kapağını dahi açtırmayın.
Bizi Google + Takip edin.