Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Kombi Servis Ücreti Ne Kadar?

| Bilmeniz Gerekenler, Teknik Servis | 13 Nisan 2017

Kombilerin arızalanması veya bozulması kaçınılmaz bir gerçek olsa da, kombileri bozulan tüketicilerin yetkili servislere ödeyeceği ücretleri de merak edip, araştırması olağan bir durum. Malum, kış geride kaldı ve genelde tüketicilerin en çok yaptığı hata bozulana kadar kombilerin bakımlarının aksatılması. Ancak, kombi bakımlarının zamanında yapılması ile bir çok arızayı oluşmadan gidermek mümkün. Kombi bakımını yaptıranlar ise şanslı grupta yer alıyor. Yaz mevsiminde ısınma için kullanılmayan kombiler, kış başladığında kullanılmak istenilse de çalışmayabiliyor. Bu yüzden, kombi servislerine talep, kış mevsiminin girişinde artıyor. Kombilerinizin düzenli olarak bakımının yapılması, arızalanmaları engellemek demek olsa da elbete bu işlem belirli bir servis ücreti demek. İlerde arızalandığında daha fazla servis ücreti ödemek istemiyor veya yeni bir kombi almak zorunda kalmak istemiyorsanız, kombi servis ücretini pek kaale almamanızda fayda var. Çünkü, kombi servis ücretleri sanıldığı üzere çok yüksek değil. Bugün bu yazımızda, kombi servis ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

Birçok kombi markasının kendi yetkili servisleri var. Ve her yetkili servisinde parça ücretinden, bakıma kadar vereceği hizmetin de bir bedeli.

Peki, firmaların kombi servis ücretleri nelerdir ?

*Baymak kombi servis ücretlerini 2016-2017 yılı içerisinde sitesinden güncel olarak paylaşmaktadır. Baymak Kombi bakım servis ücreti olarak, 80 TL ila 150 TL arasında bir fiyat talep etmektedir. Baymak kombi servis ücret ise, 25 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.

*Demirdöküm kombi bakım servis ücretini ve bakım ücretini toplamda 80 TL olarak belirlemiştir.

*Ferroli markası kombi bakım ücretinde kampanya yapmış olup, 80 TL ücret talep etmektedir. Arıza tespitinin sunulması amacıyla belirlenecek hizmet bedeli ise 50 TL’dir.

*Bosch Kombi bakım ücreti olarak, cihaz tipine göre 80 veya 280 TL talep etmektedir. Bakım ücretlerine servis ücret olan (50 TL) dahildir. Bosch kombi tüketicilerine, tesisat bakım hizmeti de vermektedir. Evin m2 sini hesaplayarak, petek sayısına göre bir ücret çıkararak, bosch tesisat bakımı hizmetini de alabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz markaların kombileri için servis ücretleri kendileri tarafından beyan edilmiş olup, markalar kendi ücretlerinde güncelleme yapma hakkına sahiptir.

 

No Tags

2614 total views, 1 today

  

Leave a Reply

Dikkat Dolandırılmayın

Piyasada kombi servisi olarak çalışan yetkisiz kişilerin cihazlarda ciddi tahribatlar açtıklarına zaman, zaman şahit oluyoruz.
Bu yüzden evinize gelen teknik elemana kesinlikle kombi servisi yetki belgesi olup olmadığını sorun. Gaz yakıcı cihazlar teknik servis personeli değil ise cihazınızı bu kişilere kapağını dahi açtırmayın.
Bizi Google + Takip edin.