Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Kombi Bakımı Ve Önemi

| Bilmeniz Gerekenler | 4 Aralık 2014

Çalışan demir ışıldar diye atalarımızın çok güzel bir sözü var, evet öyle gerçekten çalışan demir ışıldar.  Sizler hayattan emeğinizi kısmazsanız hayatta sizlerden kısmaz unutmayın. Şöyle bir düşünelim isterseniz evde hiç durmadan çalışan eşyaların en başında hangisi geliyor elbette,  buz dolabı geliyor, çünkü yaz kış demeden kesinlikle hiç ara vermeden deli gibi çalışıyor. Arada bir elektrikler kesiliyor da canımız buz dolabımız şöyle bir kaç saat dinleniyor.

Peki özellikle kış aylarında başka hangi cihazımız hiç durmadan çalışıyor? Elbette kombimiz bizleri kışın soğuğunda koruyabilmek için hiç durmadan bir fiil çalışıyor.

Kombi bakımı ve önemi özellikler kış aylarında çok daha önem kazanıyor bu yüzden. Çünkü oldukça güç ve önem sarf eden kombilerimizin biraz dinlenmeye şöyle bir bakımdan geçmeye hakları var kabul edelim.

Siz hiç ara vermeden haftalık tatilinizi ya da yıllık izninizi kullanmadan çalışmaya devam edebiliyor musunuz? Bizlere çok daha uzun yıllar hizmet verebilsin, sıkıntı çıkartmasın diye bu bakımları sürekli yaptırmamız gerekiyor.

Kombi bakımı ve önemini sizler de ilerleyen zamanlarda çok daha iyi anlayacaksınız, yetkili kombi servisleri sayesinde kombi bakımlarının sizlere sağlayacağı faydalar hakkında çok daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Servis elemanlarımızdan kombileriniz için bakım günü almayı unutmayın. Unutmayın ki elektronik aletlerin hatalarında bile  erken teşhis sizleri büyük yüklerden kurtarır.

Kombi bakımında neler yapılıyor?

  1. Baca fanı temizlenir.
  2. Yanma odası ve blör temizliği
  3. Genleşme tankı havası kontrolü ve havası basılır.
  4. Kalorifer dönüş filtreleri temizlenir.
  5. Gaz ayarı kontrolleri yapılır.
  6. Cihazın genel temizliği yapılır.

Yine bu işlemler yapılırken cihazınızda her hangi bir parça arızası görülürse müşteriye bildirilir ve güvenlik tedbirleri kontrol edilir.

kombiler

 

 

 

kombi-bakım

4172 total views, 1 today

  

Leave a Reply

Dikkat Dolandırılmayın

Piyasada kombi servisi olarak çalışan yetkisiz kişilerin cihazlarda ciddi tahribatlar açtıklarına zaman, zaman şahit oluyoruz.
Bu yüzden evinize gelen teknik elemana kesinlikle kombi servisi yetki belgesi olup olmadığını sorun. Gaz yakıcı cihazlar teknik servis personeli değil ise cihazınızı bu kişilere kapağını dahi açtırmayın.
Bizi Google + Takip edin.