Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Kışın Kombi Arızaları

| Bilmeniz Gerekenler, Teknik Servis | 3 Kasım 2014

Kış mevsiminde genellikle olabilecek arızalar çok nettir. Hep aynı arızalarla kombilerin ışığı söner. Öyle bir anda kombi kışın arızalanır ki, eyvah demeden kendinizi alamazsınız. Kimi kombi ilk açıldığı hafta arızalanırken, kimi kombiler de bi süre çalışır ama sonra öyle bir bozulur ki, tamamen kapanır.

  1. Kış arızalarının çoğunluğu kombinin aniden tamamıyla kapanmasıdır.
  2. Bazen alttan yoğun bir su akıtması ile uyanabilirsiniz.
  3. Genelde de barı yani su seviye göstergesi sürekli düşer, ya da çıkar ve en sonunda ısıtmaz.
  4. Bazen de sıcak su veren kombi, petekleri ısıtmaz.
  5. Ateşleme yapmaz.
  6. Çakmak bir türlü alev alamaz.
  7. Arıza kodları verirler.
  8. Arıza ışıkları birden sürekli yanmaya başlar.
  9. İşte bu işaretler kışın en çok karşılaştığımız kombi arızalarıdır. Bu arızalardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, hemen teknik destek desteği isteyiniz.
  10. Umarız bu problemlerin hiç biri ile karşılaşmazsınız.

Çoğu zaman kullanıcıların cihazlarına çok uzun süredir bakım yaptırmadığını söyler. Yani kombi bakımı için ihtiyaç olmadığını sadece arıza yaptığında servis çağrılması gerektiğini düşünür. Oysa uzun süre bakımsız olarak çalışmış olan kombinin artık bir çok parçası arıza yapmaya başlar. Bu arızalar genellikle fan motoru veya pompa gibi cihazın en pahalı parçalarının arızalanması ile baş gösterir. Geçen zaman içerisinde cihaz içerisinde kurum bağlar. Akabinde tesisat suyununda çamurlaşıp tıkanıklıklar meydana gelir ve ısı kaybı yaşanır. Kullanıcı bakım yaptırmayarak kar ettiğini düşünse de performanslı ısınamadığı gibi aynı doğalgaz faturasını ödemek zorunda kalır. Ve ileride çıkacak yüksek maliyetli parça arızalarını düşünmemektedir.

Firmamız bu konuda tüm kombi servisi ekibi ile kullanıcılarını bu konularda bilgilendirmektedir.

kombi arıza

 

4297 total views, 1 today

  

Leave a Reply

Dikkat Dolandırılmayın

Piyasada kombi servisi olarak çalışan yetkisiz kişilerin cihazlarda ciddi tahribatlar açtıklarına zaman, zaman şahit oluyoruz.
Bu yüzden evinize gelen teknik elemana kesinlikle kombi servisi yetki belgesi olup olmadığını sorun. Gaz yakıcı cihazlar teknik servis personeli değil ise cihazınızı bu kişilere kapağını dahi açtırmayın.
Bizi Google + Takip edin.